Kopírovani ze schranky

Odpovědět
Mardzyn

Kopírovani ze schranky

Příspěvek od Mardzyn » ned 15. dub 2018 17:55:39

Zdravím,

nejprve děkuji za skvělou aplikaci.
Rád bych se zeptal, zda by šlo upravit kopírování ze schránky do aplikace. U některých programů (FBReader, AllReadr atd.) se s kopírovaným slovem, které je na konci věty (nebo v souvětí), zkopíruje do schránky i čárka, tečka, vykřičník, otazník nebo středník. V takovém případě se bohužel toto slovo neotevře v aplikaci na kartě slovíčko, ale pouze se aplikace otevře na kartě slovník, ovšem slovíčko se ze schránky do aplikace nezkopíruje a automaticky nevyhledá. Vyhledá se až po kliknutí na ikonu pro vložení ze schránky, což je zbytečný krok navíc. U slovíček bez čárky, tečky atd. za slovem, samozřejmě vše funguje správně.
Dalo by se nastavit, aby při kopírování ze schránky aplikace ignorovala tečku, čárku, vykřičník, otazník a středník za slovem? Tím by se problém vyřešil.

Děkuji

Jiri Kinst
Administrátor fóra

Re: Kopírovani ze schranky

Příspěvek od Jiri Kinst » pon 16. dub 2018 12:46:07

Dobry den. Dobry napad. Dalo.

Mardzyn

Příspěvek od Mardzyn » úte 17. dub 2018 7:52:27

Děkuji, budu se těšit.

Mardzyn

Příspěvek od Mardzyn » úte 17. dub 2018 8:08:52

P.S.
Určitě s tím počítáte, ale pro jistotu bych ještě k výčtu znamének doplnil dvojtečku, úvozovky, lomítka, závorky všeho druhu atd.
Děkuji

Mardzyn

Příspěvek od Mardzyn » stř 16. led 2019 7:53:46

Dobrý den,

mam verzi 1.213P a nějak mi přestalo fungovat to ignorování interpunkčních znamének při kopírování do schránky, jak je to popsáno výše v diskuzi. Nevím, zda je problém u mě, nebo nějaká chybka v aplikaci. Dělá to v anglické i v německé verzi. Můžete se na to prosím mrknout? Děkuji.

Jiri Kinst
Administrátor fóra

Příspěvek od Jiri Kinst » sob 19. led 2019 16:11:31

Máte pravdu, upravoval jsem funkcionalitu na úpravu textu pro hledání ve slovníku a neuvědomil si, že ji používám i pro překlad schránky.
Lavíruji, jak moc hledaný text upravovat, neboť někdy chce uživatel hledat text i s interpunkčními znaménky.
Pro další verzi mám udělanou podmínky odebrání běžných interpunkčních znamének, pokud jsou na konci slova a pokud text ve schránce je jen jedno slovo. To by mohl být kompromis pro možnost překladu věty i s např. tečkou na konci a zároveň odstranění např. tečky za slovem, když se kopíruje jen jedno slovo.

Odpovědět